Ženy drahé, je to tady! ORGLASSMIC TOUCH dildo bude v předprodeji 21.9. ve 21:00 hod. A dne 27.9. začne předprodej Goddess Starterpacks. ☽ Zapište si do diářků, nastavte si budíčky. :)

Yoni egg - otázky a odpovědi

Tento článek zatne tipec všem otazníkům a mýtům, které se točí kolem Yoni vajíček. Pusťme se do toho. :)

・1. "Co je to Yoni egg a co to znamená 'YONI'?”・

Yoni egg
Leštěný krystal ve tvaru vejce, který se v rámci dávné východní holistické medicíny používá pro léčení vaginální oblasti žen, a to ve smyslu fyzickém i psychickém. Soustředí se tedy na konkrétní zdravotní problém a současně hledá příčinu i přímo v duši. Celou charakteristiku Yoni egg najdeš zde.
 
Yoni
slovo pochází ze sanskrtu a má několik významů:
 
・posvátný chrám, posvátné místo ・
・zdroj, pramen všeho života・
・vagina・
 
_71F8758

・2. ”Jak se používá?”・

Pro naplnění poslání Yoni egg je potřeba jej zavést do yoni. :) Ponechá se tam tak dlouho, jak je potřeba - ze začátku pár minut, postupně i několik hodin. Záleží na tobě. Jakmile jej máš v sobě, vůbec o něm nevíš. Ale stěny tvé yoni a pánevní svalstvo ano. Můžeš tedy normálně fungovat - jít na nákup, do práce, na kafé a nechat Yoni egg ať pracuje na tom, co tvá yoni zrovna potřebuje. Ale tím sranda nekončí. S vajíčkem lze provádět celou řadu jednoduchých cviků Yoni jógy pro posílení svalstva pánevního dna.
 
27
 

・3. "Jak si vybrat to správné Yoni egg?”・

Dej na svou intuici. Prosím, měj na paměti, že já za tebe rozhodnout ani vybrat nemůžu. I když bych moc a moc chtěla, tak to nejde. Proto vždy radím neohlížet se při výběru vajíčka na jeho vzhled, ale přečíst si pouze charakteristiku a to, které tě nejvíce osloví, to je to pravé! Takže opakuji - dej na svou ženskou intuici. Jak poznáš, že jednáš dle intuice? Ta první myšlenka je vždy ta pravá! Pokud začneš nad výběrem různě špekulovat, tak už do hry zapojuješ moc mozek namísto intuice. Nejvíce ideální je, když si Yoni egg vybere tebe. Tak to děláme právě na víkendovém kurzu Zrození Bohyně při rituálu výběru vajíčka.

・4. "Jak se s yoni egg pracuje?”・

Součástí každého zakoupeného balíčku s yoni egg je mnou napsaný Průvodce na cestě s yoni egg, který má 24 stran. Nemusíš si tak už nikde nic navíc dohledávat a můžeš ihned začít probouzet taje svého posvátného ženství. V této brožuře najdeš následující:
 
✧ úvod do yoni egg praxe,
✧ hygienická péče o vajíčko,
✧ druhy energetického čištění,
✧ energetické nabití vajíčka,
✧ jak si s vajíčkem vytvořit pouto,
✧ zavedení do yoni,
✧ 3 cviky yoni jógy,
✧ vyjmutí Yoni egg,
✧ závěr.
 
IMG_5378

・5. "Pomoc! Myslím, že mi moje Yoni vajíčko uvízlo v yoni!”・

Zachovej klid, vajíčko neuvízlo. Jen ještě nedokončilo svou práci. Uvolni se, zhluboka dýchej a relaxuj. Pokud budeš ve stresu a napětí, pak se svalstvo tvého pánevního dva stáhne ještě více a může to způsobit komplikace s vyjmutím Yoni egg. Měj vždy na paměti, že vajíčko se v tobě nemá kam ztratit. Nemůže se dostat přes děložní čípek do dělohy a vždy zůstane pouze v prostorách mezi tvými vaginálními stěnami. Pokud máš zrovna něco na práci, pak se do toho pusť a přijdeš na jiné myšlenky, poté zkus vyjmutí znovu. Pokud máš čas, pak se zkus projít, proběhnout, nebo si pusť oblíbenou hudbu, dej si horkou vanu, lehni si a relaxuj. Dovol všem svým svalům se kompletně uvolnit. Zejména těm v pánevním dnu. Vizualizuj si, jak tě vajíčko léčí, jak tě prozařuje. Poté zkus vyjmutí znovu. Hlavně v klídečku. Hluboce si dřepni s kolenama od sebe, zadeček skoro až na zem. Pak zkus zasunout 1-2 prsty do yoni a lehce nahmátni vajíčko, nádech, zatlačení a jde to samo. V krajní nouzi popros partnera o asistenci. :)

・6. ”Pomoc, Yoni vajíčko mi stále vypadává z yoni!”・

Jiným ženám láme hlavu opačná situace. Vajíčko nechce zůstat na svém místě - v yoni. Svaly jsou zřejmě povolenější, než by se dalo očekávat. V těchto případech zkus vajíčko šoupnout co nejhlouběji to jde. Pokud ti i tak bude vajíčko vypadávat z yoni s každým krokem, pak je jasné, že je nejvyšší čas na tvých vaginálních svalech více zapracovat! První týden cvič pouze jednu jógovou ásánu - tzv. Šavásanu (nebo jiné pozice, ve kterých yoni egg nebude muset čelit gravitaci). Je to pozice v leže na zádech - jen lež s nataženýma rukama a nohama lehce od sebe. Zavři oči a zhluboka dýchej. Každý nádech nechť je stejně dlouhý jako výdech (alespoň 10 sekund). S nádechem zatni vaginální svaly, s výdechem je povol. Pokus se cvičit alespoň 10 minut každý den a samozřejmě - během cvičení máš vajíčko v yoni. Pokud i po týdnu až dvou bude yoni vajíčko stále vypadávat, pak musíš zvolit větší velikost yoni vajíčka a ke svému původnímu se dostaneš jistě časem.

・7. ”Panika! Moje Yoni vajíčko mi spadlo do záchodu. Musím jej vyhodit?”・

Kupodivu, tohle není vůbec výjimečná situace. Dokonce odhaduji, že minimálně jednou spadlo Yoni egg do záchodu každé ženě, která jej používá. Obzvláště na začátku yoni praxe je zřejmé, že žena dostatečně nerozezná, který sval zatíná a při vykonávání potřeby na záchodě většinou zatlačí všemi svaly, tedy i tím vaginálním. Nicméně, neměj obavy! Jak jsem řekla, stát se to může každému, i mně se to stalo! :D Vyndej v klidu své vajíčko ze záchodu a důkladně jej umyj přesně dle návodu umytí nového Yoni egg, který je popsán v každé přiložené brožuře se zakoupeným vajíčkem. Pokud se vajíčko pádem do záchodu nerozbilo, nebo silně neprasklo, pak je možné jej dále používat.

・8. ”Můžu Yoni egg používat během menstruace?”・

Ne, rozhodně nedoporučuji používat Yoni egg během menstruace. Je to doba, kdy se tvé lůno čistí a zbavuje se toho, co nepotřebuje. Proto není vhodné mu tam podsouvat Yoni egg. Navíc, jako když chodíš do posilovny nebo cvičíš, tak sama potřebuješ mít nějaký ‘rest-day’, den odpočinku, aby se mohly svaly regenerovat a nabrat sílu pro další cvičení. Ber proto i týden, kdy menstruuješ, jako takový rest-week tvých vaginálních svalů. Zaslouží si to.

・9. ”Je v pohodě mít v sobě Yoni vajíčko během sexu?”・

Přesto, že primárním účelem Yoni egg není jeho použití během sexu, našlo si v tom mnoho párů po celém světě potěšení. Takže ano, je to v pohodě, pokud to nevadí ani jednomu z vás a pokud není sex příliš agresivní. Navíc je to ideální s menšími rozměry Yoni egg a samozřejmě bez šňůrky, která by mohla způsobit komplikace. Jestli tě to láká, zkus jemně experimentovat. Nicméně pro tyhle účely bych raději volila spíše sexuální pomůcky, což Yoni egg není.

・10. ”Zdá se, že když používám vajíčko, pociťuju bolest v podbřišku a zkrátka se necítím dobře.”・

Yoni egg mají svou vlastní charakteristiku, vlastnosti a duši. Záleží na druhu kamenne, ze kterého je vajíčko vyrobeno. Ne každé Yoni vajíčko energeticky sedí nebo souzní s každou ženou. Proto je důležitá fáze výběru Yoni vajíčka! Radím nevybírat si dle vzhledu, ale dle charakteristiky vajíčka. A dle vlastní ženské intuice.
Dalším problémem může být zbytečně dlouhá doba, po kterou máš vajíčko ve své yoni. Zkus tedy tuto dobu zkrátit.
Pak je taky možné, že máš ve své yoni nastřádaná těžká traumata a vajíčko na nich pracuje, což je dobré, ale způsobuje ti to nekomfort. Proto, pokud problém nezmizí, pak doporučuji navštívit gynekologa a probrat to s ním.
Pokud budou i nadále problémy přetrvávat, doporučuji vajíčko přestat používat, ale pouze s ním pracovat v dlaních při meditaci, nebo s ním spát - mít ho pod polštářem. 
・11. ”Moje Yoni egg má vevnitř prasklinu. Můžu ho i tak používat?”・

Některá vajíčka jsou více citlivá na horkou vodu, než jiná. Poroto se může stát, že během prvního hygienického očištění vajíčko vevnitř praskne. V takovém případě vajíčko pořádně prozkoumej a zhodnoť, zda nemůže dojít k jeho úplnému prasknutí. Pokud může prasknout, pak už vajíčko nepoužívej. Pokud ne, pak je bezpečné k použití.

・12. ”Yoni egg mi spadlo a poté jsem našla prasklinu napovrchu Yoni egg, co teď?”・

Praskliny napovrchu vajíčka jsou občas problém. Nejen, že hrozí, že vajíčko praskne úplně, ale v prasklině se mohou snadněji zadržovat bakterie, které by pak mohly způsobovat gynekologické problémy. Záleží však na velikosti a hloubce praskliny. Yoni egg je z přírodního materiálu - přímo z lůna naší Matky Země, je tedy zřejmé, že každé je dokonale nedokonalé a má různé vzory, textury a klidně i prasklinky. Rozhodně však nedoporučuji používat Yoni egg s prasklinami napovrchu delšími jak 1 cm.

・13. Kontraindikace - aneb nepoužívat, když…・

“Můžu pokračovat v mé yoni praxi, když jsem těhotná? Když jsem po porodu? Nebo pokud mám nitroděložní tělísko?"
 
Těhotenství
Nedoporučuji v tomto obdoní pokračovat s Yoni vajíčkem. Ideální je nechat proběhnout celé těhotenství přirozeně bez zásahu dalšího objektu do vaginální oblasti.
 
Šestinedělí
Vím, že už se na své Yoni egg nemůžeš dočkat, ale vydrž, dokud se celá zcela nezahojíš a dokud ti doktoři nedají zelenou vlajku. Jakmile se to stane, pak ty a tvé Yoni egg zapracujete společně na tom, aby se yoni dala zpátky do formy. V tomto případě doporučuji zvolit větší rozměry yoni egg.
 
Nitroděložní tělísko
Nedoporučuji používat Yoni egg pokud máš zavedeno nitroděložní tělísko. Zejména pak Yoni egg se šňůrkou, která by se mohla zamotat do té od tělíska. Avšak po konzultaci s gynekologem jej používat lze bez problémů (záleží na pohledu tvého gynekologa a na druhu tělíska).

・14. Vážné gynekologické problémy (puchýře, záněty, prolaps,…)・

Pokud máš vážné a neustále se opakující vaginální problémy, pak do toho nedoporučuji přidávat ještě Yoni egg. Dej svému tělu prostor a klid se uzdravit a regenerovat. Nicméně, určitě můžeš dělat yoni praxi prozatím i bez vajíčka. Tedy cvičit jógu a stahovat u toho správně svalstvo, vizualizovat si léčení lůna dle článku o Posvátnosti ženského lůna a provádět dýchání do yoni. 

・15. "Jak dlouho mám v sobě Yoni egg mít?”・

Zpočátku kolem jedné hodinky (dejme tomu první týden), abyste se na sebe s vajíčkem naladili. Poté klidně po kouscích přidávej na čase. Ze svých vlastních zkušeností musím však říct, že zde platí pravidlo “kvalita nad kvantitou”. Tedy, lepší je mít v sobě Yoni egg 30 minut denně a strávit tento čas kvalitně, tedy cvičením (nejvhodnější je jóga - 3 cviky základní yoni jógy jsou součástí tištěné brožury s každým zakoupeným Yoni egg). Než jej mít v sobě půl dne a nic nedělat.
Nakonec nás všechny naučí Yoni egg cvičit pravidelně, hm? :D

・16. ”Můžu s Yoni egg spát?”・

V mnoha světových interpretacích se lze dočíst, že spaní s Yoni egg je naprosto v pořádku. Nicméně, byla bych v tomto směru opatrná. Rozhodně to není nic pro začátečnice. Jak jsem zmiňovala - ty o Yoni egg v sobě nevíš, ale tvé vaginální svaly ano. Představ si, že bys sama celou noc dřela v posilovně, jak by ti ráno asi bylo? Zrovna tak je to s vaginálními svaly. Celou noc by se namáhaly a mohla by ses ráno vzbudit s bolením v podbřišku. Tudíž spát s Yoni egg, zejména v počátcích yoni praxe, nedoporučuji.

・17. "Mému partnerovi se Yoni egg také líbí. Je tu nějaká možnost, aby ho mohl používat také?”・

Tohle je velmi kritická otázka. Ale pokusím se na ni co nejlépe odpovědět. Osobně nic takového nedoporučuji a považuji Yoni vajíčka za čistě ženskou záležitost. Nicméně jsou muži, které to také zajímá, a to do takové míry, že by jej chtěli sami vyzkoušet.
V tomto případě důrazně upozorňuji, že tvůj přítel nesmí používat tvé yoni vajíčko! Musí mít své vlastní, a to pouze vajíčko s dírkou a šňůrkou. Muž si vajíčko zavádí tedy do análního prostředí, čímž bude vajíčko tlačit na velmi citlivou mužskou oblast - prostatu. Doporučuji použít i kvalitní lubrikant.

・18. "Jak se Yoni egg liší od venušiných kuliček?"・

Yoni egg působí ve třech rovinách - 1. fyzické zdraví - posílení pánevního dna, což sebou nese mnoho benefitů, 2. emoční rovina - působení daného kamene na naše aktuální emoční rozpoložení, nebo na emoce zablokované formou traumat v našem lůně, 3. spirituální sféra - působení daného kamene, harmonizace energií. Venušiny kuličky působí pouze v první zmiňované sféře - posílení pánevního dna. Yoni egg má přidanou hodnotu, kterou je materiál, tedy daný drahý kámen, ze kterého je vyrobeno. A navíc je energeticky nabito energií Moon Mother a programováno přímo na oblast lůna.
 
 
Pokud jsi tu nenašla odpověď na svou otázku,
neváhej mi ji napsat pod článek, do mailu, nebo do zpráv na instagramu, kde jsem k zastižení nejčastěji.
Budu se těšit.
 
S láskou,
 
Michaela
 
Naše stránky využívají soubory cookie za účelem zlepšení vám poskytovaných služeb. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací naleznete zde.